wtorek, 9 października 2018

Druga strona medalu

witam

Jeszcze w niedzielę wylewałem krokodyle łzy na kolosalną stratę czasu którą zabierają rozmaite, życiowe pasje z których hazard ma ostatnio pozycję dominującą. Jednakże z drugiej strony ciekawość tego co stanie się w najbliższym czasie to jeden z ostatnich motorów i napęd do funkcjonowania w sytuacji kiedy inne upodobania i namiętności odeszły w niwecz. Z powodów biologicznych czy też realistycznych.
Na przykład taka praca. Przez co najmniej dziesięć lat byłem ci ja pracoholikiem co to zaczynał dzień z pianiem koguta a kończył po północy na biznesowych kolacjach. I oto w jednej chwili okazało się, że mój żywot wisi na włosku i zależy li tylko od chirurgów i długotrwałej inwazji chemicznej. I po co mi był ten cały cyrk kiedy zasuwałem jak stachanowiec, pytałem sam siebie. Po takim dictum wniosek mógł być tylko jeden. Zostałem leniem.

Przez dwa dni nie zagrałem nic. Wczoraj nawet nie sprawdzałem wyników. Patrzę dzisiaj i już widzę, że "czapka" w Algierii (0-0) weszła jak w masło. Jak zremisują dodatkowo we Francji, w dwóch meczach w Argentynie i w drugim spotkaniu w Algierii to będę miał doskonały patent na typowanie. Po prostu X pada tam gdzie go z różnych przyczyn nie gram.
Tymczasem na Olimpiadzie Młodzieży prawie same tenisowe sukcesy.
Daniel Michalski (lat 18) przeszedł dwie rundy i jest w ćwierćfinale. Jego zwycięstwa były imponujące. (6-0, 6-0) i (6-0, 6-2).
Iga Świątek jest po pierwszej, wygranej rundzie ale co ważne numer 3 w rozstawieniu stał się jedynką po odpadnięciu najgroźniejszych faworytek
W deblu, Świątek w parze ze Słowenką Juvan (indywidualna 4) wygrały łatwo mecz otwarcie i dzisiaj grają o półfinał. Wyniku jeszcze nie znam.....- Wygrały 2-0 (6-2, 6-4)
Po cichu liczę, że IŚ jako chorąży naszej młodzieżowej reprezentacji  przywiezie do Polski chociaż dwa medale.

Środa - 10 października
Świątek w finale debla, w ćwierćfinale singla i w 1/8 miksta........(póki co)
https://www.buenosaires2018.com/results/en/all-sports/competition-schedule.htm?lng=pl
https://www.itftennis.com/juniors/tournaments/tournament/info.aspx?tournamentid=1100044099
Już jutro IŚ ma dwa występy. O 15'30" zagra z Clarą Burel o indywidualny półfinał a o ok 18'00" wraz z Michalskim o ćwierćfinał w mikście...
Mocno napięty plan a mówiąc szczerze jakieś wariactwo. Dzień w dzień po dwa mecze. Może się zdarzyć, że 11,12,13,14 października codziennie po dwa spotkania.

Czwartek - 11 października
Z powodu zatrucia pokarmowego wszystko wzięło w łeb. No cóż, taki los.

cdn
pozdrawiam

2 komentarze:

 1. Jak zdrowie panie Pawle? Bo widzę mały zastój na blogu.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. cześć
  ze zdrowiem póki co źle nie jest. Zabieram się codziennie żeby kilka zdań napisać ale zawsze coś znienacka wypada.
  Przez 12 dni nic nie grałem, może to dlatego siedzę cicho...:)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń